Tydzień CZESKI w Browarze Tenczynek! SPRAWDŹ

Piwo kobiece – co to właściwie jest i czy istnieje?

23 Maj 2022 rok, godzina 11:21

Nie ma oficjalnego podziału na piwa męskie i kobiece. Przyjęło się natomiast, że płeć piękna woli degustować delikatne, słodkie i owocowe napoje procentowe na bazie wody, jęczmienia i chmielu. Nie brakuje jednak kobiet, które preferują mniej zrównoważone bukiety smakowo-aromatyczne, a co za tym idzie – sięgają po mocniejsze odmiany piw. W dzisiejszym artykule pomożemy wybrać najlepsze piwo dla kobiet i odpowiemy na pytanie, czym właściwie jest piwo kobiece. Zaczynajmy!

Piwo kobiece – co to właściwie jest i czy istnieje?

Czym właściwie jest piwo kobiece?

Według powszechnie ustalonych standardów przez społeczeństwo piwo kobiece to nic innego jak łagodniejsza odmiana klasycznego piwa. Charakteryzuje się nieco słodszym smakiem, często owocowymi nutami oraz nieco mniejszą ilością alkoholu niż standardowe trunki. Uważamy, że dobrym napojem procentowym dla kobiet jest piwo pils. Pomimo klasycznego smaku okazuje się bardzo delikatne i zrównoważone. Zostało opracowane na bazie wysokiej jakości składników z nutką goryczy typową dla lekkich piw chmielowych.

Piwo dla kobiet – jakie najlepsze?

Jakie jest najlepsze piwo dla kobiet? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda pani ma inne preferencje smakowe oraz oczekiwania względem danego rodzaju alkoholu. Osobiście uważamy, że piwo typu lager może spełnić preferencje smakowe większości kobiet, natomiast z owocowych odmian polecamy piwo Myjebonga tworzące idealne orzeźwienie z wiśni, cytryny i grejpfruta.

Czy piwo dla kobiet istnieje?

Istnieje piwo przeznaczone bardziej kobietom niż mężczyznom. Są to, jak już wcześniej wspomnieliśmy wszelkie odmiany owocowe i niskoprocentowe napojów alkoholowych. Nie zmienia to faktu, iż zarówno panie, jak i mężczyźni mogą delektować się m.in.:

  • piwem pszenicznym (jasne piwo z dosyć lekkim aromatem zawierającym owocowo-przyprawowe aromaty);
  • lambic (alternatywa dla osób, które regularnie degustują piwo z sokiem);
  • barley wine (idealna, nieco mocniejsza propozycja piwna dedykowana koneserom wina);
  • sour (kwaśne piwo z owocowymi dodatkami);
  • milk stout (gatunek ciemnego piwa szczególnie dla pań miłujących się w mlecznej, słodkiej kawie).

Paniom polecamy również tradycyjny piwo oraz regionalne piwa pobudzające kubki smakowe z nutką goryczy. Wieczorowo sprawdzi się także piwo pszeniczne oraz mocno owocowe trunki podkreślające słodki smak zawierające ok. 4,5% alkoholu.

Piwo kobiece – co to właściwie jest i czy istnieje?

Piwo kobiece to nieco delikatniejsze trunki wyróżniające się owocowymi nutami. Z naszych obserwacji wynika, iż wiele kobiet miłuje się w piwie typu lambic, barley wine oraz sour, jednak nie brakuje reprezentantek płci pięknej spożywających standardowe piwo pils. Naszym zdaniem nie ma konkretnego rodzaju piwa dedykowanego wyłącznie dla kobiet, ponieważ wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań smakowych danego człowieka.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat piwa kobiecego.

#1 Ile procent powinno mieć piwo dla kobiet?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z własnych obserwacji możemy stwierdzić, iż piwo kobiece powinno być delikatniejsze, a co za tym idzie – warto, żeby nie przekraczało 4,5%. Wielu mężczyzn uznaje takie trunki za przysłowiowe soki, wybierając odmiany sześcio- lub dziewięcioprocentowe.

#2 Jakie piwo dla kobiety, która nie lubi piwa?

Kobiety, które nie lubią piwa będą do tego bardzo sceptycznie nastawione. Panie warto poczęstować głównie owocowym napojem z procentami wyróżniającym się słodkim smakiem. Jeśli natomiast kobiecie odpowiada nutka goryczy – dobrym wyborem jest piwo pszeniczne z sokiem.

#3 Czy producenci oferują piwo dla kobiet w ciąży?

Nie. Według literatury trunki zawierające nawet poniżej 0,5% alkoholu mogą być szkodliwe dla płodu, a co za tym idzie – kobietom zostają wyłącznie napoje bezalkoholowe (pod warunkiem, że zawierają one dokładnie 0% alkoholu, a nie 0,5%).

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat