COŚ Tropikalny za 1zł przy zamówieniu za min. 250zł! Zamów teraz!

Czym jest pasteryzacja piwa?

28 Lipiec 2022 rok, godzina 06:24

Pasteryzacja piwa to nic innego jak metoda konserwacji trunków alkoholowych piwnych poprzez ich podgrzewanie. Proces ten polega na niszczeniu mikroorganizmów, które znajdują się w piwie, poprzez nagrzanie go do odpowiedniej temperatury (zazwyczaj 65-70 stopni Celsjusza). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy dokładnie, na czym polega pasteryzacja, jak wygląda proces pasteryzacji, a także co dokładnie oznacza to zagadnienie. Miłej lektury!

Czym jest pasteryzacja piwa?

Na czym polega pasteryzacja?

Pasteryzacja jest nazywana inaczej konserwacją produktów spożywczych. W zależności od danego artykułu temperatura może wynosić pomiędzy 65 a 100 stopni Celsjusza. Jak już wcześniej wspomnieliśmy – piwo pasteryzuje się w 65-70 stopniach. Warto pamiętać, że prawidłowo przeprowadzony proces pasteryzacji umożliwia zachowanie większości wartości odżywczych.

Pasteryzacja piwa – co oznacza?

Piwa niepasteryzowane charakteryzują się znacznie krótszym terminem spożycia w porównaniu do piw pasteryzowanych. Według koneserów są nieco lepsze w smaku, jednak nie ma na to jednoznacznych dowodów. Naszym zdaniem ludzie podświadomie traktują „świeże”, jako „lepsze” – jeśli też tak uważasz, koniecznie spróbuj piwo rzemieślnicze dystrybuowane przez nasz browar.

Pasteryzacja piwa – podsumowanie

Pasteryzacja piwa to proces konserwacji artykułów piwnych pod wpływem wysokiej temperatury. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na piwa pasteryzowane charakteryzujące się dłuższym terminem ważności oraz napoje procentowe niepasteryzowane będące wyjątkowo esencjonalnymi, oraz świeżymi trunkami.

W ofercie naszego browaru dysponujemy różnymi gatunkami piw o subtelnym smaku (np. piwa butelkowe) oraz atrakcyjnymi zestawami prezentowymi w przystępnych cenach (np. piwo RIS Barrel Aged). Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową browar-tenczynek.pl.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce pasteryzacji piwa.

#1 Czy piwo pasteryzowane jest gorsze od piwa niepasteryzowanego?

W żadnym wypadku. Piwo pasteryzowane charakteryzuje się po prostu nieco innym smakiem i dłuższym terminem ważności. Z kolei niepasteryzowane artykuły piwne są dedykowane koneserom, którzy chcą poczuć wyjątkowe nuty smakowe i ponadprzeciętny aromat.

#2 Co oznacza, że piwo jest niepasteryzowane?

Piwo niepasteryzowane, czyli trunek alkoholowy, który nie został poddany procesowi podgrzewania w wysokich temperaturach rzędu 65-70 stopni Celsjusza. Ze względu na wysoki stopień świeżości piw niepasteryzowanych mogą one okazać się nieco lepsze, niż piwa pasteryzowane (nie jest to jednak regułą).

#3 Jak się pasteryzuje piwo?

Technika pasteryzacji piwa polega na konserwacji trunków alkoholowych poprzez ich podgrzewanie. Dzięki temu piwo może zachować świeżość na zdecydowanie dłużej (nawet do kilkunastu miesięcy), nie tracąc przy tym swoich właściwości odżywczych.

#4 Gdzie kupić wysokiej jakości piwo niepasteryzowane?

Wybierając piwo niepasteryzowane, warto zwrócić uwagę na ofertę naszego browaru. Gwarantujemy najwyższej jakości świeże trunki piwne wyróżniające się niepowtarzalnym, tradycyjnym smakiem oraz inne, nietuzinkowe gatunki (np. piwo świeże Keg).

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat