Piwo Tenczynek Malinowe po 3,99 zł przy zakupie 4! KUP

Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol?

29 Grudzień 2022 rok, godzina 10:44

Piwo bezalkoholowe to popularny napój, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest ono często wybierane jako alternatywa dla alkoholu przez osoby, które chcą unikać jego działania lub ograniczyć spożycie. Czy jednak piwo bezalkoholowe naprawdę jest całkowicie pozbawione alkoholu? Czy istnieją jakieś przepisy regulujące zawartość alkoholu w tym napoju? W tym artykule postaramy się bliżej przyjrzeć piwom 0%.

Czytaj dalej Czy piwo bezalkoholowe ma alkohol?

Alkohol na prezent. Poradnik savoir-vivre

16 Grudzień 2022 rok, godzina 10:35

Wybór prezentu dla bliskiej osoby to zawsze trudne zadanie, szczególnie gdy chcemy podarować coś, co będzie odpowiednie dla okazji i gustu obdarowywanej osoby. Często zastanawiamy się nad tym, co mogłoby sprawić jej radość i zaskoczyć ją miłym gestem. Jednym z pomysłów na prezent może być alkohol – szczególnie, jeśli obdarowywana osoba lubi degustować różne trunki.

Czytaj dalej Alkohol na prezent. Poradnik savoir-vivre

Piwo filtrowane i niefiltrowane: różnice, które musisz znać

07 Grudzień 2022 rok, godzina 10:27

Piwo niejedno ma imię. To od wieków jeden z najpopularniejszych alkoholi na świecie, dzięki czemu dorobił się wielu odmian i stylów. Jednym z kluczowych rozróżnień, które powstaje na etapie produkcji piwa, jest sposób filtracji. W tym artykule omówimy różnice między piwem filtrowanym i niefiltrowanym, zwracając uwagę na ich smak, wygląd i proces produkcji. Ponadto, omówimy różne styli piwa, które można znaleźć w filtrowanej i niefiltrowanej formie, aby pomóc lepiej zrozumieć różnice między tymi rodzajami złocistego trunku.

Czytaj dalej Piwo filtrowane i niefiltrowane: różnice, które musisz znać

Beer Pong – na czym polega popularna gra towarzyska?

29 Listopad 2022 rok, godzina 10:17

Jeśli szukasz nowej, wciągającej i rozrywkowej gry towarzyskiej, to beer pong jest idealnym wyborem! Znana również jako Beirut, ta popularna gra polegająca na rzucaniu pingpongowymi piłeczkami do kubeczków z płynem ustawionych na stole. Chociaż beer pong jest często kojarzona z piciem alkoholu, to może być również rozgrywany bez jego użycia. W tym artykule przedstawiamy zasady gry w beer ponga, jej historię oraz kilka ciekawostek. Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej Beer Pong – na czym polega popularna gra towarzyska?

Kultura picia w Polsce – jak zmieniała się na przestrzeni lat?

18 Listopad 2022 rok, godzina 10:09

Sposób picia alkoholu, jego rodzaje i ogólne spożycie w przeliczeniu na czysty alkohol zmieniają się w czasie i o ile czasy PRL-u kojarzone są przede wszystkim z czystą wódką, o tyle współcześnie dominującym trunkiem jest piwo. Warto podkreślić, że dostępność różnych rodzajów alkoholi jest dzisiaj dużo większa niż kiedyś. Obecnie każdy może wybierać spośród bogatej oferty browarów, również tych mniejszych, sprzedających piwa kraftowe, sięgać po wina, whisky i inne zagraniczne alkohole mocne.

Czytaj dalej Kultura picia w Polsce – jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Dobra whisky niejedno ma imię. Rodzaje whisky

08 Listopad 2022 rok, godzina 09:59

Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnej wódki, sięgnij po bardziej wyrafinowane w smaku whisky. To podobnie jak wódka napój wysokoprocentowy, średnio zawierający od 40 do 43 procent alkoholu, wyróżniający się bursztynową barwą, bogatym bukietem złożonych zapachów i oryginalnych smaków. Trzeba bowiem pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje whisky, od klasycznych trunków szkockich zaczynając, przez amerykańskie i japońskie, a na tajskich kończąc.

Czytaj dalej Dobra whisky niejedno ma imię. Rodzaje whisky

Kapsle od piwa – gra z dzieciństwa, birofilistyka i PRL

24 Październik 2022 rok, godzina 08:57

Kolekcjonerstwo może mieć różne, także mniej typowe oblicza. Jednym z nich jest birofilistyka, czyli zbieranie akcesoriów związanych z piwem i szeroko pojętym browarnictwem. Doskonałymi przykładami zbieranych akcesoriów są butelki, puszki, kufle i szklanki, a także podstawki, etykiety czy właśnie kapsle od piwa. Oczywiście nie tylko kolekcjonerzy zbierają kapsle. W czasach PRL-u używano ich do gry. Współcześnie kapsle wykorzystuje się również do budowy designerskich mebli, breloków i biżuterii.

Czytaj dalej Kapsle od piwa – gra z dzieciństwa, birofilistyka i PRL

Na dobry początek Aperitif. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

11 Październik 2022 rok, godzina 08:48

Zwyczaj podawania alkoholu tuż przed posiłkiem jest praktykowany w wielu krajach świata, również w Polsce, choć ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością niż na przykład we Włoszech czy Francji. Zresztą polska nazwa aperitif, którą określa się napój alkoholowy podawany przed posiłkiem dla rozluźnienia i pobudzenia apetytu, jest dosłowną kopią francuskiego apéritif. Sama nazwa wywodzi się prawdopodobnie od łać. aperire, co znaczy otwierać i jest tożsame z funkcją, jaką pełni ten napój.

Czytaj dalej Na dobry początek Aperitif. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Brzuch piwny – czy od piwa rzeczywiście się tyje?

27 Wrzesień 2022 rok, godzina 14:11

Pokaźnych rozmiarów brzuch u mężczyzny to współcześnie nie tyle symbol dobrobytu, ile raczej otyłości. W dawnych czasach dużych rozmiarów brzuch oznaczał, że mężczyzna żyje w dostatku, innymi słowy może pozwolić sobie na smaczne, kaloryczne posiłki, na co nie mogła liczyć zdecydowana większość ówczesnej populacji. Dzisiaj tzw. brzuch piwny to po prostu efekt otyłości, co często zrzuca się na karb picia dużych ilości piwa. Czy rzeczywiście jest to prawdą?

Czytaj dalej Brzuch piwny – czy od piwa rzeczywiście się tyje?

Piwne rekordy zapisane w Księdze Guinnessa

22 Wrzesień 2022 rok, godzina 07:51

Niektórzy tak bardzo pokochali piwo, że postanowili dać temu wyraz, bijąc rekord Guinnessa w jednej z piwnej konkurencji. Które z nich są najpopularniejsze? Czego można spróbować, by zapisać się w pamięci potomnych i jednocześnie dać wyraz osobistemu zamiłowaniu do złocistego trunku?

Czytaj dalej Piwne rekordy zapisane w Księdze Guinnessa

IPA vs APA. Subtelna różnica w nazwie, ogromna w smaku

16 Wrzesień 2022 rok, godzina 09:34

Współczesny rynek obfituje w wiele rodzajów piw o specyficznych walorach smakowych, barwie, klarowności i procentowej zawartości alkoholu. Zasadniczo możemy jednak wyróżnić dwie główne grupy piw – piwa dolnej (lagery) i górnej fermentacji (ale). Pierwsze z nich historycznie są młodsze. Piwa górnej fermentacji w ujęciu historycznym są dużo starsze, ale dopiero w ostatnich latach stopniowo odzyskują utracony blask. Do tej grupy trunków należą zarówno piwa IPA, jak i APA.

Czytaj dalej IPA vs APA. Subtelna różnica w nazwie, ogromna w smaku

Największe piwne festiwale w Polsce i na świecie!

07 Wrzesień 2022 rok, godzina 12:57

Jeśli szukasz okazji do spróbowania oryginalnego piwa kraftowego lub zwyczajnie chcesz się dobrze bawić w towarzystwie znajomych przy kuflu złocistego, bursztynowego lub ciemnego jak kawa trunku, mamy dla Ciebie kilka miejsc do odwiedzenia. Na liście znajduje się lokalny festiwal piwny, międzynarodowe targi piwne oraz kilkudniowa impreza piwna w Niemczech, Czechach lub Anglii.

Czytaj dalej Największe piwne festiwale w Polsce i na świecie!

Najbardziej piwne kraje i regiony!

31 Sierpień 2022 rok, godzina 12:35

Piwo to najpopularniejszy napój procentowy świata. W jego piciu miłują się mieszkańcy wszystkich kontynentów. Są jednak takie regiony, gdzie miłość do złocistego trunku jest większa. Sprawdź, gdzie piwo nie jest tylko napojem, a raczej ważnym elementem lokalnej kultury.

Czytaj dalej Najbardziej piwne kraje i regiony!

Jaki alkohol do grilla?

23 Sierpień 2022 rok, godzina 12:26

Aktualnie za najpopularniejsze napoje do grilla uważa się piwa ciemne lub jasne ze względu na neutralny smak komponujący się z większością gatunków mięs, warzyw oraz ryb. Doskonale pasuje również do boczku oraz kaszanki. Niektóre posiłki smakują jednak zdecydowanie lepiej z winem lub drinkami z wódką.

Czytaj dalej Jaki alkohol do grilla?

Ile alkoholu powinna kupić para młoda na wesele?

15 Sierpień 2022 rok, godzina 12:16

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie logistyczne. Dotyczy ono między innymi zakupu trunków, które będą kosztować weselni goście. W tym artykule podpowiadamy, jak podejść do tematu alkoholu na weselu – ile go powinno być, a także na jakie gatunki postawić.

Czytaj dalej Ile alkoholu powinna kupić para młoda na wesele?

Co jeść i pić po imprezie, by pozbyć się kaca i jak jemu zapobiegać?

04 Sierpień 2022 rok, godzina 10:03

Imprezy „zakrapiane” alkoholem kończą się zazwyczaj kacem, a w konsekwencji trudnym kolejnym dniem. Głównym skutkiem spożywania sporych ilości piwa, whisky lub wódki jest upośledzenie procesów, które są odpowiedzialne za przyjmowanie i zatrzymywanie wody w organizmie. Można temu zapobiec na wiele sposobów, a także skutecznie się „wykurować”, gdy jest już po fakcie. O tym, co będzie najlepsze na kaca, porozmawiamy w dzisiejszym artykule. Miłej lektury!

Czytaj dalej Co jeść i pić po imprezie, by pozbyć się kaca i jak jemu zapobiegać?

Czym jest pasteryzacja piwa?

28 Lipiec 2022 rok, godzina 06:24

Pasteryzacja piwa to nic innego jak metoda konserwacji trunków alkoholowych piwnych poprzez ich podgrzewanie. Proces ten polega na niszczeniu mikroorganizmów, które znajdują się w piwie, poprzez nagrzanie go do odpowiedniej temperatury (zazwyczaj 65-70 stopni Celsjusza). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy dokładnie, na czym polega pasteryzacja, jak wygląda proces pasteryzacji, a także co dokładnie oznacza to zagadnienie. Miłej lektury!

Czytaj dalej Czym jest pasteryzacja piwa?

Co to jest prohibicja i jaka jest jej historia?

12 Lipiec 2022 rok, godzina 06:15

Prohibicja sięga początków XX wieku. W przeszłości dotknęła Polskę, Stany Zjednoczone i inne, światowe gospodarki na skutek zadbania o zdrowie obywateli, a także zmniejszenie chorób psychicznych oraz przestępstw popełnianych z powodu spożywania trunków alkoholowych. Obecnie niektóre państwa nadal praktykują prohibicję, jednak zazwyczaj obejmuje to wyłącznie zasady prohibicji częściowej. Dzisiejszy artykuł poświęcimy w całości prohibicji. Wyjaśnimy, co to jest prohibicja i jaka jest jej historia. Miłej lektury!

Czytaj dalej Co to jest prohibicja i jaka jest jej historia?

Piwo mocne – co to właściwie znaczy?

01 Lipiec 2022 rok, godzina 06:05

Określenie „mocne piwo” jest stosowane zarówno przez amatorów trunków alkoholowych, jak i doświadczonych piwoszy. Warto jednak zadać sobie pytanie, czym właściwie są mocne piwa? Jaka jest zawartość alkoholu w piwie mocnym i ile alkoholu mają napoje piwne, które są rzeczywiście mocne? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Miłej lektury!

Czytaj dalej Piwo mocne – co to właściwie znaczy?

Ile kalorii ma piwo?

12 Czerwiec 2022 rok, godzina 09:48

Ile kalorii ma piwo? Średnia, miesięczna liczba wyszukiwań tego zapytania w Google oscyluje w granicach 10 000. Nic dziwnego, ponieważ kto z nas nie zastanawiał się, czy od przysłowiowego piwa do obiadu lub kolacji możemy przytyć? Na samym wstępie zaznaczymy, że spożywanie jakichkolwiek trunków alkoholowych w umiarkowanych ilościach nie spowoduje wzrostu wagi, ponieważ finalnie wpływają na to inne, kluczowe elementy tj.: aktywność w ciągu dnia oraz ilość spożywanych kalorii. W dzisiejszym artykule podpowiemy, skąd się bierze kaloryczność piwa, a także ile kalorii mają konkretne rozmiary trunków piwnych. Miłej lektury!

Czytaj dalej Ile kalorii ma piwo?

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat